.

Fotografia dzieł sztuki


Fotografowanie dzieł sztuki nastręcza wielu problemów. Często mamy do czynienia z wieloma rodzajami przedmiotów - od obrazów i rzeźb do znaczków pocztowych i mechanizmów zegarków. Nie ma jednej metody pozwalającej sfotografować wszystkie rodzaje, a każda digitalizacja wymaga zawsze indywidualnego podejścia.

Niezależnie czy mamy wykonać zdjęcia zabytkowego kościoła wraz z wyposażeniem, czy kolekcji starych zegarków, zawsze jest to wyzwanie, któremu musimy sprostać. Do tego celu często trzeba wykonać samemu potrzebne narzędzia i zgromadzić specjalistyczną wiedzę.

 
 
 
 
 
 

Makrofotografia

Jest to technika pozwalająca na pokazanie wyjątkowego szczegółu przedmiotu takiego jak faktura obrazu czy uszkodzenie znaczka pocztowego. Powiększenie fragmentu przedmiotu następuje dzięki użyciu specjalnych pierścieni makro, a nie powiększaniu obrazu w komputerze. W ten sposób powstaje ostry obraz z dobrze oświetlonym szczegółem.

 

Panorama

Czasami aby pokazać duży obszar - np. piękny fresk na suficie - nie wystarczy zrobić jedno zdjęcie. Dla najlepszego efektu wykonuje się kilka zdjęć, które są później łączone. Powstaje wtedy jeden plik w wysokiej rozdzielczości pozbawiony zniekształceń - tzw. efektu "rybiego oka".
 
 
 
 
 
 
 
 

Film

Czasy kiedy wnętrza pomieszczeń przedstawiało się w internecie w formie tzw. panoram 360o odchodzą już dzisiaj do lamusa. W dobie szybkiego łącz możliwe jest umieszczenie filmu w wysokiej rozdzielczości, który pozwala zobaczyć wnętrze budowli bez zniekształceń i w realistycznej formie.

 

Panel Logowania Tiger Media

.

.

.